Jak sterydy oddziałują na męską potencję?

Zaburzenia wzwodu to bardzo szerokie zagadnienie. Naukowcy i lekarze podkreślają, że czynników zwiększających ryzyko pogorszenia sprawności seksualnej jest w dzisiejszych czasach naprawdę mnóstwo. Niektórzy mężczyźni nie zdają sobie sprawy z tego, że ich codzienne wybory i zachowania mają ogromny wpływ dla wzrostu ryzyka wystąpienia u nich niskiej potencji. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak sterydy oddziałują na męską potencję. 

 

Produkty sterydowe – definicja, działanie

Sterydy, czyli produkty sterydowe, mogą działać w różny sposób. Specjaliści wyróżniają dwie grupy. Niektóre produkty tego typu są tworzone, aby wykorzystywać je jako substancje przeciwzapalne. W tym przypadku stosowane są one w medycynie przez lekarzy w celach terapeutycznych przy różnego rodzaju chorobach. 

Druga grupa sterydów to produkty dla osób, które wykonują intensywne ćwiczenia fizyczne i jednocześnie chciałyby jak najszybciej osiągać oczekiwane wyniki w postaci wyrzeźbionej sylwetki oraz dużej masy mięśniowej. Niestety, w tym przypadku stosowanie sterydów może nieść za sobą bardzo wiele wyjątkowo negatywnych konsekwencji. Sporo osób stosujących sterydy cierpi na różnego rodzaju zaburzenia seksualne. Jeżeli mężczyzna stosuje sterydy bez uzgodnienia z lekarzem, niska potencja pojawi się u niego prędzej czy później. Z tego względu tak istotne jest, aby stosowanie produktów sterydowych zawsze skonsultować ze specjalistą, który ma w tej dziedzinie potrzebną wiedzę oraz doświadczenie.

Podstawowy błąd popełniany przez osoby stosujące środki sterydowe to zażywanie zbyt dużych ilości bądź za dużych dawek. Jeżeli nie kierujemy się w tym względzie niezbędną odpowiedzialnością, szkody dla całego organizmu mogą być wręcz ogromne. W takim przypadku czas powrotu do pełnej sprawności może być naprawdę wyjątkowo długi. Mężczyźni, którzy stosują środki anaboliczne, cierpią nie tylko na zaburzenia erekcji, ale również na groźne choroby układu krwionośnego, schorzenia wątroby i wiele, wiele innych. Każdy, kto rozważa zastosowanie sterydów w celu zwiększenia swojej masy mięśniowej, w pierwszej kolejności powinien bardzo dokładnie zastanowić się nad tym, jakie skutki uboczne może to wywołać. W wielu przypadkach konsekwencje stosowania sterydów są wręcz nieodwracalne. Czy warto poświęcić sprawność seksualną dla wyrzeźbionej sylwetki?

Czym są sterydy anaboliczne? Jak wpływają na męską seksualność?

Sterydy anaboliczne mogą być naturalne bądź syntetyczne. Ich podstawowym zdaniem jest przyspieszenie procesu podziału komórek w tkankach, w szczególności mięśni. Dzięki temu, iż za sprawą sterydów anabolicznych można znacznie szybciej zbudować oczekiwaną rzeźbę i masę mięśniową, cieszą się one tak wielką popularnością. Niestety, ogromna liczba skutków ubocznych – przede wszystkim zaburzenia wzwodu – powinny skutecznie zniechęcić wszystkich mężczyzn do stosowania sterydów. Chyba, że chcą szybko pozbawić się swojego atrybutu męskości.

Testosteron – hormon, którego prawidłowe stężenie jest niezwykle ważne dla zachowania sprawności seksualnej

Do najpopularniejszych oraz naturalnych sterydów zalicza się przede wszystkim testosteron. Warto wiedzieć, że jest to hormon płciowy, którego prawidłowe stężenie w męskim organizmie jest niezwykle istotne dla stanu zdrowia. Jeżeli stężenie testosteronu znacząco rośnie bądź maleje, prędzej czy później wywołuje to negatywne konsekwencje dla całego organizmu.

Wzrost poziomu testosteronu wynikający z zażywania go w formie zastrzyków czy odżywek będzie skutkował przyrostem masy mięśniowej i wydolności. Należy jednak pamiętać o tym, że samodzielne manipulowanie gospodarką hormonalną wywołuje wiele niezwykle negatywnych konsekwencji. Nadmiar testosteronu w organizmie sprawia, że pobudzone zostają określone mechanizmy obronne organizmu, których celem jest obniżenie poziomu testosteronu. Takie negatywne zjawisko będzie się utrzymywało przez bardzo długi czas nawet, gdy dana osoba przestanie już stosować sterydy. Najpopularniejsze objawy przedawkowania testosteronu to zaburzenia wzwodu, skłonność do depresji, stres, brak sił, zanik jąder, niepłodność. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *