Połykanie spermy i jej wpływ na zdrowie

Seks oralny jest dosyć często uprawianą aktywnością seksualną. Wiele osób preferuje właśnie ten rodzaj zbliżenia, który jest niezwykle przyjemny zwłaszcza dla panów. Wokół kwestii połykania męskiego nasienia narosło wiele mitów. Niekiedy panie obawiają się połykania spermy, gdyż boją się, że zaszkodzi to na ich zdrowie. Co znajduje się w męskiej spermie i czy jej zawartość może okazać się szkodliwa dla zdrowia kobiety?

Co trzeba wiedzieć o spermie?

Sperma jest to wydzielina, za którą produkcję odpowiada męski układ płciowy, a więc pęcherzyki nasienne, najądrza, jądra, prostata i gruczoły opuszkowo-nasienne. Jej tworzenie się zajmuje ok. 2,5 miesiąca. Nasienie przechodzi z jąder, przez najądrza, nasieniowody oraz pęcherzyki nasienne, po czym następuje jego wytrysk przez cewkę moczową. Ejakulacja następuje w kulminacyjnym momencie podniecenia seksualnego, może do niego dojść przez stosunek płciowy czy masturbację. Co ciekawe, wytrysk może osiągnąć nawet 45 km/h natomiast objętość płynu wynosi przeciętnie 2-5 mililitrów. W tak małej ilości ejakulatu mieści się nawet 20 milionów plemników, aczkolwiek ta ilość jest różna w zależności od danego organizmu. Sperma służy człowiekowi do rozrodu, a więc przekazuje plemniki w obszar kobiecych narządów płciowych. Mają one zasadowe pH, dzięki czemu mogą wytrwać w drogach rodnych, przemieszczając się w kierunku komórki jajowej. Sperma jest koloru srebrno-szarego, w zależności od schorzeń i rodzaju diety mężczyzny. Jej nagła zmiana powinna być niepokojącym sygnałem, wtedy warto udać się na konsultację lekarską. W nasieniu znajdują się: woda, białko, mikro i makroelementy (sód, wapń, cynk, selen, potas, magnes, witamina C), hormony (estrogen oraz testosteron). Plemniki zajmują jedynie 1 procent całego składu męskiej spermy. Co ważne, w składzie nasienia nie ma żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie kobiety.

Jak smakuje sperma?

Sperma nie ma żadnego charakterystycznego smaku. Jest on lekko słonawy, ma wodnistą i śliską konsystencję. Ponadto, smak spermy zależy w dużej mierze od stosowanej przez niego diety. Osoby przyjmujące używki mają gorzki smak spermy, a te spożywające żywność przetworzoną, smak kwaśny. Chcąc zmienić smak spermy na lekko słodkawy, warto wzbogacić swoją dietę o dużą ilość owoców. Najlepiej sięgać zwłaszcza po banany, ananasy czy jabłka. Dobrze jest również zrezygnować z takich warzyw jak czosnek i cebula. Poleca się również ograniczyć spożycie czerwonego mięsa, rzucić używki i pić duże ilości wody.

Jak sperma wpływa na zdrowie?

Sperma całkowicie zdrowej osoby nie wpłynie szkodliwie dla zdrowia kobiety. Warto jednak pamiętać, że inaczej jest w przypadku osób, będących nosicielami chorób wenerycznych. Jeśli sperma osoby chorej zetknie się nawet z niewielką ranką w ustach kobiety, patogeny mogą przedostać się do jej krwiobiegu. Właśnie tak może dojść do zarażenia się wirusem cytomegalii, groźnym zwłaszcza dla płodu. Ponadto, kobieta może zarazić się wirusem brodawczaka ludzkiego, czyli często atakującego ludzi drobnoustroju, którym można się zarazić podczas właśnie seksu oralnego. Wtedy dochodzi do powstania łagodnych albo złośliwych zmian. Ponadto, w trakcie seksu oralnego można także zakazić się rzeżączką. Aby móc przeciwdziałać zarażeniu się chorobami wenerycznymi, warto korzystać podczas stosunków oralnych z prezerwatyw. Ponadto, dobrze jest uprawiać seks oralny jedynie ze stałym partnerem. Połykanie spermy w przypadku mało znanego partnera nie jest więc dobrym rozwiązaniem. W sytuacji uprawiania seksu oralnego ze stałym, zdrowym partnerem połykanie spermy nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Wiele osób twierdzi, że sperma ma bardzo korzystny wpływ na organizm kobiety. Jest to związane z tym, iż w jej składzie znajduje się wiele cennych dla organizmu substancji, czyli witamin, mikro i makroelementów. Warto jednak, że w spermie znajduje się ich zbyt znikoma ilość, aby miały one widoczny wpływ na zdrowie. Kobieta nie musi się więc obawiać połykania spermy swojego stałego partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *